Dziecko to największy skarb dla każdego rodzica.
Każdy rodzic chce, jak najlepszej opieki dla swojej pociechy.
Szuka osoby, instytucji, której może zaufać.
I my to wiemy!
Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom Państwa. Chcemy zdobyć Wasze zaufanie.
Cieszę się, że jesteście Państwo zainteresowani naszą placówką, że naszej opiece chcecie powierzyć swoje dziecko.

Przedstawiam Państwu nasze przedszkole.

• Przedszkole Miejskie Nr 8 zostało założone w 1979 roku.
    Nieustannie jest modernizowane i upiększane.
    Otoczone jest dużym ogrodem, który jest „oazą” zieleni zwłaszcza w upalne dni. Chociaż przedszkole jest położone w środku osiedla „Lotników”, z dala od głównych ulic, to zapewniamy Państwu dobry dojazd, oraz co ważne – parking!
  • Priorytetem dla nas jest zdrowie i bezpieczeństwo dzieci. Placówka jest monitorowana. Realizowana jest „Polityka ochrony dziecka przed krzywdzeniem”.
  • W naszym przedszkolu przygotowywane są posiłki zgodnie z zasadami zdrowego żywienia:
    • produkty zamawiamy w ekologicznym gospodarstwie,
    • zamiast cukru stosujemy miód,
    • słodkości dla dzieci pieczemy sami,
    • przygotowujemy potrawy z użyciem mąki orkiszowej, żytniej i razowej,
    • białe makarony zastąpiliśmy tymi z pełnego ziarna,
    • stosujemy różne rodzaje kasz (gryczaną, jaglaną) oraz ryżu (brązowy, basmati, pełnoziarnisty),
    • unikamy smażenia w głębokim tłuszczu na rzecz duszenia, gotowania na parze,
    • zamiast soli używamy ziół,
    • do każdego posiłku podajemy warzywa i owoce – promujemy przy tym nasze rodzime gatunki,
    • przyzwyczajamy dzieci do systematycznego picia wody – realizujemy program „Mamo, Tato wolę wodę”,
    • realizujemy innowację pedagogiczną „Zdrowe jedzenie jest teraz w cenie”
  • W wychowaniu koncentrujemy się na indywidualnych potrzebach dziecka, by mało ono szanse poznać siebie, swoje możliwości, nauczyć się wiary we własne siły, zawsze osiągnąć sukces.
  • Stosujemy różnorodne metody i formy pracy, stawiając na metody wielozmysłowego poznania świata. Od najmłodszych grup uczymy dzieci czytania metodą Ireny Majchrzak i Glenna Domana, a w „świat matematyki” wprowadzamy dzieci poprzez metodę Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej. Rozwijamy również koordynację wzrokowo – ruchową – słuchową poprzez stosowanie Metody Dobrego Startu Marty Bogdanowicz.
  • Prowadzimy zajęcia dodatkowe i kółka zainteresowań rozwijające predyspozycje dzieci: matematyczne, taneczne, plastyczne, teatralne.
  • Dzieci objęte są pomocą ze strony psychologa i logopedy.
  • Dzieci we wszystkich grupach uczą się języka angielskiego, uczestniczą w zajęciach z rytmiki, a najstarsze grupy w zajęciach z tańca i religii.
  • Realizacja zamierzeń jest możliwa dzięki wykwalifikowanej kadrze i personelowi, który kocha dzieci.

Dziękuję za uwagę

Urszula Rucka – dyrektor przedszkola