Szanowni Rodzice!

Nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, organizowaną przez  Centrum Rozwoju Lokalnego……..

Celem akcji jest:

• zwiększenie świadomości dzieci o otaczającym nas świecie,
  • zwiększenie poziomu bezpieczeństwa najmłodszych,
  • wsparcie procesu edukacji poprzez wykorzystanie kreatywnych form przekazywania wiedzy,
  •  zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem kolejnych lekcji.

“Lekcje” będą się odbywały jeden raz w miesiącu w oparciu o scenariusz zajęć i prezentację multimedialną, /będzie ona dostępna do obejrzenia na telebimie w szatni/. Każda lekcja będzie składać się z dwóch części: w pierwszej nauczyciele będą wprowadzać dzieci w tematykę zajęć, a w drugiej najmłodsi otrzymają zadaniedo wykonania w domu.Tematyka zajęć będzie bardzo szeroka. Dzieci dowiedzą się jak być bezpiecznym w szkole, w ruchu drogowym, korzystając z internetu czy podczas zimowego oraz wakacyjnego wypoczynku. Ekologia? Ważna sprawa! Dzieci poznają jak poprawnie segregować odpady oraz jak walczyć ze smogiem. Historia? Każdy ją powinien znać. Droga Polski do niepodległości, symbole narodowe to coś, co najmłodsi będą znać. Sport? Sport to zdrowie. Każdy przedszkolak i uczeń jak bezpiecznie ćwiczyć się dowie.

Regulamin akcji jest dostępny na stronie organizatora pod adresem http://edu.crl.org.pl

W czwartek 5.12 porozmawiamy z dziećmi na temat istoty pomagania innym ludziom.
Opis lekcji: Grudzień to miesiąc wyjątkowy.
To Mikołajki i Boże Narodzenie.
To czas rodzinnych spotkań i niezwykłej atmosfery.
To czas pomagania i dzielenia się z innymi.
Wspólnie z Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie dzieci wezmą udział w kolejnej lekcji na temat: “Pomocne serce” – o pomaganiu w tak radosnym okresie roku.
Zadanie dla dzieci do domu będzie następujące:

• pokolorować obrazek,
  • rozmowa z rodzicami na temat sposobów pomagania innym,
  • ustalenie z rodzicami w jaki sposób mogą pomagać w domu,

Zapraszamy Rodziców do współpracy.