plakat promujący akcję Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

W dniu 09.02.2021 (wtorek) w ,,Artystycznej Ósemeczce” obchodzić będziemy DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Wydarzenie partonatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki. Patrnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.

DBI ma na celu przede wszystkim:

  • inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych,
  • zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online,
  • promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. 

W tym dniu dzieci poprzez zabawy, gry i prezentację zapoznają się z korzyściami i zagrożeniami wynikającymi z korzystania z Internetu. Dowiedzą się jak bezpiecznie korzystać z urządzeń mobilnych i dostępu do Internetu.

Zachęcamy również wszystkich rodziców do zapoznania się z materiałami opracowanymi przez nasze nauczycielki. http://przedszkole8.mielec.pl/wp-content/uploads/2021/02/Przedszkolak-w-swiecie-technologii-informacyjnej.pdf