W roku szkolnym 2022/2023 naszym głównym zadaniem i celem jest:
„Rozwijanie kompetencji matematycznych u dzieci w korelacji z muzyką, plastyką, literaturą dziecięcą, zabawami ruchowymi oraz otoczeniem przyrodniczym i społecznym”
Realizujemy programy:
„Kocham Przedszkole – wyd. II zmienione”. Autor: Mirosława Pleskot, Agnieszka Staszewska – Mieszek. Treści zawarte w programie są zgodne z treściami edukacyjnymi i wychowawczymi z Rozporządzeniem MEN z dnia 14 lutego 2017 r. Realizowany we wszystkich grupach.
„Czyste ręce – zdrowia więcej”. Autor: Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Mielcu. Program dotyczy edukacji prozdrowotnej i kształtowania prawidłowych nawyków higienicznych. Realizowany jest w gr I.
„Moje dziecko idzie do szkoły”.Autor: Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Mielcu. Program dotyczy sfery zdrowotnej dzieci. Realizowany w gr. VI.
„Chrońmy się przed kleszczami wszystkimi sposobami”.Autor: Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Mielcu. Program dotyczy sfery zdrowotnej dzieci. Realizowany w gr. III.
„Czyste powietrze”. Autor: Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Mielcu. Program dotyczy sfery zdrowotnej dzieci. Realizowany w gr. IV, V
„Mamo, tato wolę wodę”. Autor: Żywiec Zdrój S.A. Cięcina. Jest to ogólnopolski program dotyczący promowania zdrowego trybu życia, przez przedszkolaków i ich rodziców. Program realizowany we wszystkich grupach wiekowych dzieci.
„Plan edukacji religijnej wg. podręcznika „Jestem dzieckiem Bożym”. Realizowany w grupach V, VI przez siostrę R. Jasińską.
Programy własne zatwierdzone przez Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców
„Zdrowe jedzenie jest teraz w cenie”. Autorzy: B. Golba, A. Wrzesień. Program ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci przedszkolnych i ich rodziców. Realizowany jest przez cały rok szkolny, we wszystkich grupach wiekowych. Realizowany jest przez cały rok szkolny, we wszystkich grupach wiekowych.
“Mały artysta to ja”. Autorzy: B. Golba, M. Herula. Program ma na celu rozwijanie zainteresowań artystycznych a jego działania wynikają z nadania przedszkolu imienia “Artystyczna Ósemeczka”. Realizowany jest przez cały rok szkolny, we wszystkich grupach wiekowych.
„Wesoło jest w domu i wesoło w przedszkolu”. Autorzy: U. Rucka, B. Smajdor, A. Wrzesień. Program adaptacyjny realizowany w grupie I i II. W oparciu o program podejmowane są działania zmierzające do szybkiej adaptacji dziecka do nowych warunków oraz mające na celu ułatwienie rozstania dziecka z rodzicami, w pierwszych dniach jego pobytu w przedszkolu.
“Małe rączki – sprawne rączki”. Autorzy: M. Herula, L. Kokoszka. Program dotyczy fizycznego rozwoju dziecka, a zwłaszcza sprawności manualnych. Realizowany jest w grupie I, III.
„Z kulturą za Pan Brat”. Autor: A. Bekier. Program dotyczy sfery społecznej i emocjonalnej i ma na celu zapoznanie dzieci zasadami kulturalnego zachowania. Realizowany w gr III.
„Bezpieczny przedszkolak”. Autor: M. Herula. Program dotyczy edukacji zdrowotnej dzieci i ma celu propagowanie zasad bezpieczeństwa w środowisku rodzinnym, przedszkolnym i społecznym. Realizowany w gr. IV.
Program kształtowania słuchu fonematycznego: „Zabawy głoski z folią, mimiką i muzyką”, „Mocne i słabe dźwięki z ręki”, „Głoski w odgłosach przyrody oraz w ruchach języka i warg”. Program do zajęć logopedycznych. Autor: D. Kaczor. Realizowany jest we wszystkich grupach przez nauczyciela-logopedę: Danutę Kaczor.
Wszystkie programy, w oparciu o które pracuje przedszkole, są zgodne z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego.