Szlachetna paczka i góra grosza.

serce

Góra Grosza.

gora-grosza-300x135

W dniach 28.11 – 9.12 w naszym przedszkolu będzie trwać akcja „Góra Grosza”.
Jest to już XVII edycja tej ogólnopolskiej akcji pod patronatem Towarzystwa nasz Dom. Akcja ma na celu zbieranie monet, które zostaną przekazane na tworzenie rodzinnych domów dziecka.

Czego uczy dzieci udział w takiej akcji?:

– uświadamiają sobie, że oddając chociażby jeden grosz, można pomagać innym dzieciom,
– uczą się współdziałać razem dla osiągnięcia zamierzonego celu,
– uczą się dostrzegać krzywdę drugiego człowieka i poznają sposoby pomocy.

Akcja ma również charakter konkursu. Placówki, które zbiorą najwięcej monet otrzymają nagrody.

Szlachetna Paczka.

szlachetna-paczka

W tym  roku, po raz  kolejny personel przedszkola organizuje  Szlachetną Paczkę.
Oto krótki opis Rodziny, której pomagamy oraz ich potrzeby.

Pani Dorota (25 l.) jest po rozwodzie i samotnie wychowuje sześcioletniego synka Konrada.
Oboje mieszkają z mamą Kingą (54 l.).

Pani Dorota zmaga się z problemami zdrowotnymi – ma chory układ trawienny. W wychowywaniu synka pani Dorocie pomaga mama, która też niestety jest chora (problemy z kręgosłupem i biodrem). Ze względu na poważny stan zdrowia, mama pani Doroty nie pracuje. Rodzina utrzymuje się z pracy zarobkowej pani Doroty oraz alimentów na Konrada.  Po odliczeniu kosztów mieszkania, leczenia i kredytu, który został zaciągnięty przez młode małżeństwo na remont starego i pokrytego pleśnią domu, rodzinie pozostaje około 208 zł miesięcznie na osobę. Trudną sytuację pogorszyła wichura, która podczas lata tego roku zdarła dach z ich domu.

Rodzinie najbardziej przyda się kuchenka gazowa, zimowe ubrania dla syna, oraz żywność długoterminowa.

Jeśli  Państwo mają życzenie  dołączyć do tej szczytnej akcji to zapraszamy.
Szczegółowe informacje na temat rodziny i ich potrzeby znajdują się na tablicy informacyjnej
w holu przedszkola.

Akcja potrwa od 1.12 – 8.12. 2015

Dziękujemy za wszelką pomoc.

Personel PM 8