W roku szkolnym 2024/2025 naszym głównym zadaniem i celem jest:
„Jesteśmy przyjaciółmi przyrody. Edukacja ekologiczna w przedszkolu. Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego”
Realizujemy programy:
„Kocham Przedszkole – wyd. II zmienione”. Autor: Mirosława Pleskot, Agnieszka Staszewska – Mieszek. Treści zawarte w programie są zgodne z treściami edukacyjnymi i wychowawczymi z Rozporządzeniem MEN z dnia 14 lutego 2017r. Realizowany we wszystkich grupach.
„Czyste ręce – zdrowia więcej”. Autor: PSS-E w Mielcu. Program dotyczy kształtowania prawidłowych nawyków higienicznych. Realizowany jest w gr I.
„Chrońmy się przed kleszczami wszystkimi sposobami”. Autor: PSS-E w Mielcu. Program dotyczy sfery zdrowotnej dzieci. Realizowany w gr. VI.
„Czyste powietrze”. Autor: Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Mielcu. Program dotyczy sfery zdrowotnej dzieci. Realizowany w gr. IV, V.
„Zawsze Razem”. Autor: Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Mielcu. Program dotyczy sfery zdrowotnej dzieci. Realizowany w gr. IV.
„Mamo, tato wolę wodę”. Autor: Żywiec Zdrój S.A. Cięcina. Jest to ogólnopolski program dotyczący promowania zdrowego trybu życia, przez przedszkolaków i ich rodziców. Program realizowany we wszystkich grupach dzieci.
“Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Autor: Marka Kubuś. Jest to ogólnopolskich programów edukacyjnych poświęcony tematyce ekologicznej. Program realizowany we wszystkich grupach.
“Gramy Zmysłami”. Autor: Bliżej Przedszkola. Jest to ogólnopolski Projekt Edukacyjny dotyczący innowacyjnego i kreatywnego podejścia do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Realizowany w gr. II
Programy własne zatwierdzone przez Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców
„Zdrowe jedzenie jest teraz w cenie”. Autorzy: B. Golba, A. Wrzesień. Program ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci przedszkolnych i ich rodziców. Realizowany jest przez cały rok szkolny, we wszystkich grupach.
“Mały artysta to ja”. Autorzy: B. Golba, M. Herula. Program ma na celu rozwijanie zainteresowań artystycznych a jego działania wynikają z nadania przedszkolu imienia “Artystyczna Ósemeczka”. Realizowany jest przez cały rok szkolny, we wszystkich grupach.
„Wesoło jest w domu i wesoło w przedszkolu”. Autorzy: U. Rucka, B. Smajdor, A. Wrzesień. W oparciu o program podejmowane są działania zmierzające do szybkiej adaptacji dziecka do nowych warunków oraz mające na celu ułatwienie rozstania dziecka z rodzicami, w pierwszych dniach jego pobytu w przedszkolu. Program adaptacyjny realizowany w grupie I.
“Kolorowy świat przedszkolaka”. Autor: A. Bekier. Program ma na celu rozwijanie zainteresowań i umiejętności plastycznych. Realizowany w gr. III.
“Bajki uczą, bawią, wychowują”. Autor: U. Rucka. Program wykorzystuje treści bajek do realizacji zadań programowych w różnych obszarach aktywności dziecka. Realizowany w gr. V.
“Jacy jesteśmy”. Autor: U. Rucka. Program dotyczy treści programowych wychowania społeczno-moralnego z wykorzystaniem utworów “Rymowanki Polskie. Przysłowia dla dzieci”. Realizowany w gr. V.
Program kształtowania słuchu fonematycznego: „Zabawy głoski z folią, mimiką i muzyką”, „Mocne i słabe dźwięki z ręki”, „Głoski w odgłosach przyrody oraz w ruchach języka i warg”. Program do zajęć logopedycznych. Autor: D. Kaczor. Realizowany jest we wszystkich grupach przez nauczyciela-logopedę: Danutę Kaczor.
Program z języka angielskiego: “Pearson English Adventure”. Autorzy: Regina Raczyńska, Cristiana Bruni; Konsultacja: Mariola Bogucka. Realizowany jest we wszystkich grupach przez nauczyciela anglistę: Katarzynę Gendera. Wszystkie programy, są zgodne z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego.
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it.Ok